Bannery TOP

Zimowy spacer obywatelski.

Lasy Państwowe znowu zamykają Puszczę Białowieską!

Nie godzimy się na to, Puszcza to nasze dobro wspólne. Zwołujemy zimowy spacer obywatelski - domagamy się zniesienia zakazu!

W sobotę, 30 grudnia o 12:00 spotykamy się w Postołowie (koło Hajnówki, przy leśniczówce) i idziemy wyrazić swój sprzeciw!

co robimy?
Nie odpuszczamy! Idziemy na zimowy spacer po Puszczy.Obywatelski spacer przeciwko dewastacji i zamykaniu Puszczy. Kiedy władza kieruje się przeciwko społeczeństwu i wspólnemu dziedzictwu, nie możemy patrzeć bezczynnie.

o jaki zakaz chodzi?
Dotychczas leśnicy zakazali wstępu do rozległej części nadleśnictwa Białowieża. W drugiej połowie grudnia zamknięto dwie główne drogipółnoc-południe w Puszczy (Narewkowską i Zwierzyniecką), także dla rowerów! 18 grudnia Nadlesnictwo Hajnówka wprowadziło zakaz wstępu na większość  swojego obszaru.

czemu zakaz jest szkodliwy?
Te bezsensowne decyzje uderzają przede wszystkim w lokalny sektor turystyczny, z którego utrzymuje się duża część mieszkańców. Po co jechać kilkaset kilometrów do lasu, po którym nie można swobodnie spacerować, a strażnicy leśni ścigają rowerzystów, żeby wlepić im mandaty (zobacz film: https://www.facebook.com/dlapuszczy/videos/1914021762260405/)?

czemu go wprowadzono?
Miesiące intensywnej pracy harwesterów, dziesiątki tysięcy wyciętych drzew, zniszczone cenne siedliska - to wszystko Lasy Państwowe robiły w imię zapewnienia bezpieczeństwa. To czemu teraz zamykają Puszczę?

Lasy Państwowe obarczyły winą Komisję Europejską. Jednak w obrębie zamkniętych miejsc znajdują się składnice z których codziennie wywożone jest drewno - pomimo orzeczenia Trybunału Europejskiego! Utrudnienie naszym patrolom dokumentowania tego nielegalnego procederu jest wg nas prawdziwym powodem zamknięcia Puszczy.

Drugim powodem może być pokaz siły, skierowany do społeczności lokalnej. W ostatnim czasie coraz liczniej i odważniej mieszkańcy i mieszkanki regionu występują przeciwko dewastacji Puszczy przez Lasy Państwowe

Informacje, dojazdy, zdjęcia
Obóz dla Puszczy tel. 790 664 427